Ceny ropy v pátek klesly, ale za celý týden se zvýšily

Newspaper

Ceny ropy v pátek (10. 6.), poslední den tohoto obchodního týdne, klesly, když dolar prudce stoupl poté, co údaje z USA ukázaly další nárůst už tak vysoké inflace. To vyvolalo obavy z agresivnějšího zvyšování úrokových sazeb Federálního rezervního systému (Fed), který v USA plní roli centrální banky.

Zároveň zprávy, že Šanghaj, největší ekonomické centrum Číny, jakož i hlavní město Peking, opět zavedly v některých částech omezení související s onemocněním COVID-19, vyvolaly zase obavy ze snížení poptávky ze strany největšího světového dovozce ropy.

Barel (159 litrů) americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v červenci uzavřel v pátek obchodování při ceně 120,67 USD (114,08 eura). To bylo o 84 centů nebo přibližně 0,7 % méně než v předchozí den. Za celý týden se však cena WTI zvýšila o 1,5%.

Cropped close-up snapshot of a man wearing blue overalls orange vest and gloves, holding a pipe wrench and a helmet on foreground, oil pump jack on background. Concept of petroleum industry.

Cena srpnového kontraktu na severomořskou ropnou směs Brent klesla v pátek o 1,06 USD nebo 0,9 % na 122,01 USD za barel, přičemž za celý týden vzrostla o 1,9 %.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora