Pomoc rodinám je „brutální marketing“

Newspaper

Pomoc rodinám je „brutální marketing“. Jedná se o podvod na lidech. V diskusním pořadu televize Markíza to konstatoval exministr vnitra a člen předsednictva Směru-SD Róbert Kaliňák. Koaliční poslanec Juraj Krúpa (OLANO) zvažuje, že v případě prorodinného balíku podpoří veto prezidentky Zuzany Čaputové. „Jsem za to, abychom se k tomu vrátili, prodiskutovali a vyprecizovali to, co je zapotřebí,“ řekl v diskusi.

Krúpa uvedl, že v balíčku pomoci rodinám jsou věci, které by si měly strany ještě mezi sebou prodiskutovat. I v současnosti probíhá podle něj intenzivní diskuse, jak se k větu prezidentky postavit. Ví také o části poslanců, která by mohla Čaputově veto podpořit. „Věto prezidentky má podle mě své rácio,“ řekl Krúpa. V pondělí (13. 6.) má OĽANO jednání klubu, na kterém se dohodne, jak bude v této věci pokračovat, řekl.

„Preferuji řešení ve čtyřkoalici, jako nějakými ad hoc koalicemi nebo jinými způsoby. Mně se jakýkoli náznak spolupráce s extremisty ‚bridí‘,“ zdůraznil Krúpa na margo hlasování o pomoci. Zároveň vidí prostor k tomu, aby o balíku rozhodl Ústavní soud SR.

Kaliňák konstatoval, že návrh pomoci rodinám je špatně udělaný. „On se tváří, že tady jde něco dát rodinám, ale z druhé kapsy rodin vytahuje tytéž peníze. Je zde nulová bilance,“ tvrdí exministr. Koalici radí, aby rodinám dali peníze navíc a nebrali samosprávám.

Krúpa si myslí, že stojí za zamyšlení pokusit se dostat pryč Maroše Žilinku z postu generálního prokurátora. Obviněný ředitel Tiposu Marek Kaňka by podle něj pravděpodobně měl být odvolán z funkce. Šéfa resortu financí Igora Matoviče (OLANO) považuje za docela dobrého ministra. Je podle Krúpy logické, že některé věci komunikuje Matovič, protože je šéfem hnutí. O tom, zda je komunikace dobrá nebo špatná, mohou diskutovat, uvedl.

V případě, že by se Směru podařilo vyvolat předčasné volby, je vyloučeno, že by Kaliňák kandidoval. Zároveň podle Kaliňáka momentálně nikdo neuvažuje nad tím, že by předseda Směru-SD Robert Fico kandidoval za prezidenta. Konstatoval však, že by měl šanci a byl by fantastickou hlavou státu. Voliči podle Kaliňáka od Fica nyní očekávají, že bude lídrem v oblasti exekutivy.

Exministr si také myslí, že bývalému speciálnímu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi, který je aktuálně ve vazbě, udělí Evropský soud pro lidská práva milost.

beautiful successful Caucasian woman in a white coat chooses diapers in a supermarket with a phone, pondering a shopping list

V diskusi se řečníci dotkli i několika kauz, které se vyšetřují. Kaliňák poukazuje na obvinění Kaňky, bývalého státního tajemníka ministerstva financí Vladimíra Tvarošku a poslance Martina Borgul (Jsme rodina). Ty jsou podle něj důkazem, že jde o politické kauzy. Považuje to za jasný signál pro strany, že pokud přestanou poslouchat, tak je s nimi konec.

Krúpa nechává všechny kauzy na orgány činné v trestním řízení (OČTK). „Pro Směr je to katastrofa, neboť zde máme OČTK bez vlivů a zásahů politické moci,“ zhodnotil.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora