Versaco bude rozšiřovat výrobu, investovat chce sedm milionů eur

Newspaper

Výrobce autopříslušenství Versaco chce v průmyslovém parku v Hnúšti v okrese Rimavská Sobota rozšířit svoji výrobu. Proinvestovat plánuje nejméně sedm milionů eur, díky čemuž by mělo ve firmě vzniknout přes 20 nových pracovních míst. Jak TASR informoval primátor města Roman Lebeda, prodej nových pozemků společnosti k tomuto účelu odsouhlasilo městské zastupitelstvo.

Společnost Versaco, která se do Hnúště z Rimavské Soboty přestěhovala v roce 2016, v současnosti zaměstnává 65 lidí. „Koupa pozemků nám umožní strategicky naplánovat další aktivity společnosti a postavit na těchto pozemcích skladově-výrobní halu. Věříme, že letos se nám podaří završit koupi pozemků a následně bychom hned chtěli začít s plánováním rozšíření výroby,“ uvedl ředitel firmy Erik Gál.

Samospráva iniciativu společnosti vítá a tvrdí, že pro vznikající státní průmyslový park v nedaleké Rimavské Sobotě je pro město náročné získat velkého investora. „My tedy můžeme být průmyslovým parkem, který bude nabízet místa subdodavatelům tohoto velkého průmyslového parku,“ konstatoval Lebeda.

financial stock market graph on technology abstract background represent risk of investment

Průmyslová zóna v Hnúšti vznikla v části areálu někdejších Slovenských lučebních závodů a firmy Technická guma, samospráva se ho snaží dále rozšiřovat a připravovat pro nové zájemce. „V roce 2019 jsme díky dotaci ministerstva hospodářství nabyli další prostory, které se snažíme revitalizovat. Uvažujeme s rozšířením zóny o další čtyři hektary,“ ozřejmil jednatel Městské investiční společnosti Hnúšťa Miroslav Porubiak. Největším zaměstnavatelem v průmyslové zóně je společnost Yura, kde pracuje přibližně 650 lidí.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora