Čas jsou peníze. V jakých oblastech může vaše firma ušetřit obojí?

Newspaper

Máte pocit, že trávíte značnou část pracovní doby nad rutinními úkony? Navíc se snažíte minimalizovat výdaje, aby se stabilizovalo cash flow, které utrpělo v důsledku koronakrize? Máme pro vás několik zaručených tipů, díky kterým ušetříte nejen drahocenný čas, ale i peníze.

1) Dejte stopku kanceláři a zelnou home office

Pronájem kancelářských prostorů stojí firmu nemalé peníze. Zvažte, zda nemůžete práci vykonávat z pohodlí domova a případné schůzky s klienty realizovat třeba v restauraci. S kolegy můžete komunikovat prostřednictvím některého z mnoha dostupných komunikačních programů. Roční úspora v řádu desítek až stovek tisíc korun není zanedbatelná. Stejně tak významná úspora času, který vás stojí cestování.

2) Správa identit a přístupů

Identity manager neboli IdM je dobrou volbou pro firmy, ve kterých zaměstnanci aktivně používají větší počet aplikací, do nichž přistupují prostřednictvím uživatelských profilů. Správa identit a přístupů jasně identifikuje konkrétní osoby a šetří čas IT administrátorům (ti se mohou věnovat důležitějším činnostem), vedení i samotným pracovníkům. Identity management posiluje celkovou úroveň informační bezpečnosti a zamezuje např. vzniku „mrtvých duší“. Krádež dat může stát vaší firmu spoustu peněz a dostat ji do existenčních problémů – díky IdM riziko minimalizujete.

3) Automatizujte a optimalizujte procesy

Automatizace procesů je horkým tématem posledních let – pokud se firmě podaří procesy zpracovat správně, zvýší se produktivita, ušetří čas i energie zúčastněných. Jak toho docílit? Zvažte implementaci podnikového systému, který integruje související agendy, centralizuje a vyčistí data, sníží chybovost a v neposlední řadě zjednoduší plánování.

- Reklama -Newspaper
PR články

Redakce doporučuje

Články autora